TT MERKEZİ

DENİZLİ TEKNİK TEKSTİL MERKEZİ

YANINIZDA!

Üretimini büyük ölçüde ev tekstili ve konfeksiyon üzerine şekillendirmiş Denizlili tekstil KOBİ’lerinin, katma değeri yüksek teknik tekstillerin üretimine de eğilmeleri, yeni pazarlara giriş sağlamaları ve daha rekabetçi olmaları için çıkacakları dönüşüm yolculuklarında ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyoruz. Bu özel hedefle oluşturduğumuz projemizde, teknik tekstil alanında kapasite inşa ederken, KOBİ’lerin muhtemel ihtiyaçlarını etraflıca değerlendirip, onlara güncel çözümler sunarak rekabetçiliklerini kümelenmeyle arttırmayı planladık.

Tekstil KOBİ’lerinin ve girişimcilerinin, sahip oldukları bilgi, beceri ve pazar deneyimlerini kullanarak, teknik tekstil üretimine geçiş yapmaya karar verdiklerinde, “Denizli Teknik Tekstil Merkezi” ile yanındayız.

KOBİ’lerin teknik tekstile dönüşüm yolculuğunda, danışmanlık, eğitim ve teknoloji ihtiyaçlarını karşılamak için başvurabilecekleri ilk adres olmasını hedeflediğimiz, Denizli Teknik Tekstil Merkezi, son teknoloji ürünü makinaları ile, prototip ve numune üretme imkanları sunabilecek altyapıdadır.

Ayrıca, KOBİ’ler ortak kullanım alanı olan merkezin sunacağı avantajlardan yararlanarak, ‘uluslararası pazarlara erişim’, ‘satış ve pazarlama’, ‘kurumsallaşma’, ‘finans kaynaklarına erişim’, vb. konularda eğitim ve danışmanlık hizmetleri ile küresel rekabette yerlerini güçlendirip geliştireceklerdir.

Denizli Teknik Tekstil Merkezi, Denizli Organize Sanayi Bölgesi tarafından tahsis edilen yaklaşık 1.000 m2’lik alanda, Denizli Ticaret Odası iştiraki olan Denizli AB İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) bünyesinde kurulmuştur.

Merkez, KOBİ’lerin ve girişimcilerin teknik tekstile dönüşümü için yapılacak her türlü girişimi destekler niteliktedir.

MAKİNA PARKURU

Fularlama

Kaplama ve Laminasyon Hattı

Atmosferik Plazma ve Düşük Basınç Plazma

Elektro Lif Çekim

Ultrasonik Dikiş

İplik Eğirme Hattı

Dijital Baskı

Süperkritik Boyama